GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Urna 13789091
*
nr 1378 9091
Urna
Keramik. Höjd: 46 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2021
kl 18:34:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 10:58:22
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik urna
-
5096 Trädgårdsurnor
2 st metall. Höjd: 23 cm, diameter: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
-
5167 Trädgårdsurnor
Ett par, Gjutjärn, diameter. Längd: 52 cm. Höjd: 3..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:08
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42
-
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53
*
Urna
nr 1378 9091
Urna
Keramik. Höjd: 46 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 10:58:22 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik urna
-
5096 Trädgårdsurnor
2 st metall. Höjd: 23 cm, diameter: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41 -
5167 Trädgårdsurnor
Ett par, Gjutjärn, diameter. Längd: 52 cm. Höjd: 3..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:08 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42
-
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53